REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS W DĄBROWIE GÓRNICZEJ WAŻNY: 21-27.06.2024.

REPERTUAR PRASOWY KINA...

Porywające nowości w kinach  Helios ❗ Zbliżający się początek...
REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS W DĄBROWIE GÓRNICZEJ WAŻNY: 14-20.06.2024 r.

REPERTUAR PRASOWY KINA...

Emocjonujący repertuar kin  Helios ❗ Nadchodzący tydzień...
REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS W DĄBROWIE GÓRNICZEJ WAŻNY: 07-13.06.2024.

REPERTUAR PRASOWY KINA...

Moc premier i projektów w kinach  Helios ❗ Czerwiec będzie czasem...
REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS W DĄBROWIE GÓRNICZEJ WAŻNY: 31.05-06.06.2024.

REPERTUAR PRASOWY KINA...

Emocjonujący początek czerwca w kinach  Helios...
⚽Porażka Zagłębia z Chrobrym na koniec sezonu⚽34.kolejka Fortuna 1. Ligi Chrobry Głogów – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)⚽

⚽Porażka Zagłębia z...

Na zakończenie sezonu 2023/24  Fortuna 1 Ligi ⚽ Zagłębie   Sosnowiec...
23
Niedziela
Czerwiec 2024
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

HR dzisiaj i jutro. Podsumowanie III edycji Kongresu HR w Katowicach

2019-01-16 21:57:06

10 stycznia 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się III edycja Kongresu HR! Wydarzenie zorganizowała firma Brainstorm Group – wiodąca marka na polskim i ukraińskim rynku usług doradztwa biznesowego, strategicznego oraz szkoleń. 

W tym roku tematem przewodnim konferencji był „HR dzisiaj i jutro”.

10 stycznia w czwartek o godzinie 8:00 rozpoczęła się rejestracja uczestników Kongresu. Ten czas był również wykorzystany na networking przy porannej kawie. W foyer sal balowych rozstawione były stoiska przedstawicieli firmy Brainstorm Group oraz partnerów kongresu: FUNK International Polska, Instytut Badań Edukacyjnych, Adviser Brokers, Miasteczko Twinpigs, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa, Ekofruit, Filters International oraz Izar.

O godzinie 9:00 sala wypełniła się słuchaczami. Konferencję otworzyła Izabela Życzkowska - dziennikarka radiowa i telewizyjna, która wprowadziła gości w tematykę Konferencji , a następnie zapowiedziała  pierwszą prelekcję.

O „Trendach w nauczaniu dorosłych”  opowiedziała Paulina Gocała - Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi oraz Jacek Cymerman - trener i konsultant Brainstorm Group  Sp Z o.o. Prelekcja dotyczyła wielu ważnych i aspektów- takich jak: aktualność cyklu  Kolba, interesujące odkrycia neurobiologii a techniki uczenia dorosłych czy dostosowanie metody i techniki uczenia do preferencji pokoleniowych X, Y, Z.

Wystąpienie Jaśka Meli podróżnika, społecznika, prezesa Fundacji Poza Horyzonty dotyczyło między innymi tego, że „niemożliwe” tak naprawdę nie istnieje, a niepełnosprawność występuje tylko w naszych głowach. Co więcej prelekcja odnosiła się do balansu między życiem prywatnym i zawodowym oraz o realizowaniu swoich pasji.  

Tematem kolejnej prelekcji było „Budowanie kultury organizacyjnej opartej na zaufaniu”, o którym opowiedzieli Joanna Morawiec - HR Manager AXA Assistance / AXA Partners CEE oraz Ireneusz Wolski - Członek Zarządu Brainstorm Group Sp. z o.o.
Prelegenci poruszyli istotne i bieżące aspekty dotyczące między innymi zaufania pracodawców do pracowników i odwrotnie.

Po krótkiej przerwie do dyskusji i refleksji skłonił interesujący oraz profesjonalny panel dyskusyjny „Zarządzanie talentami”, który poprowadziła Magdalena Olechnowicz – trener i konsultant Brainstorm Group Sp. z o.o. Swoje opinie wygłosili: Radosław Toporek - HR Director TDJ S.A., Urszula Zając-Pałdyna - HR Project Manager, Lecturer, Blogger HRnaobcasach.pl, Anna Wyrwicz - HR Manager Kronospan OSB Sp. z o.o. Podczas panelu eksperci dyskutowali m.in.: o nowoczesnym zarządzaniu talentami w organizacji, planowaniu rozwoju i ścieżki karier w organizacji oraz o tym jak rozwijać ludzi, gdy nie mają już deficytów kompetencyjnych.

Po przerwie obiadowej o „Roli brokera w kształtowaniu polityki benefitowej przedsiębiorstwa” opowiedział  Kamil Krukowski - Key Account Manager Funk International Polska Sp. z o.o

Następnie na scenie pojawił się Marek Kuzaka – Prezes AMS SA oraz Bartosz Rusek - Członek Zarządu Brainstorm , którzy przeprowadzili prelekcję o przewodnim tytule – „Firma, w której każdy chce pracować.” Prelegenci zaprezentowani interesujący projekt, którego celem było przedstawienie m.in. czynników wpływających na satysfakcję pracownika. Co więcej eksperci zwrócili również uwagę na pozafinansowe elementy motywowania pracowników.

Z kolei Aleksandra Wojciechowska - Doradca regionalny i promotor Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, specjalista ds. badań i analiz w Instytucie Badań Edukacyjnych przybliżyła temat związany z „HRem, a Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji”.

Po przerwie kawowej ostatnim punktem w programie była prelekcja prowadzona przez Rafała Rakoczego - youngmedia oraz Sebastiana Matyniaka - Prezesa Zarządu Brainstorm Group Sp. z o.o. dotycząca” Roli mobilnych aplikacji w motywowaniu pracowników”. Podczas tej konwersacji prelegenci skupili się na kilku ważnych i rozchwytywanych aspektach – programach lojalnościowych dla pracowników, microfeedbackach oraz aplikacjach motywacyjnych dla zagranicznych pracowników.

Po ostatniej prelekcji nadszedł czas na ostatnie pytania i zamknięcie III Kongresu HR, który obfitował w rzetelne informacje, najbardziej aktualne trendy oraz dobre praktyki zaprezentowane przez ekspertów i uczestników.

Podczas III Kongresu HR została przeprowadzona ankieta. Około 100 specjalistów z branży HR wzięło udział w tej ankiecie. Wyniki zostały spisane w krótki artykuł, który znajduje się w poniżej.

Artykuł ekspercki
„Zatrzymanie w kadrach,
czyli HR bez tajemnic”

Pięciu na stu szefów i przedstawicieli działów zarządzania zasobami ludzkimi twierdzi, że dział HR ma złą pozycję w firmie. Mniej więcej tyle samo respondentów uważa, że tzw. kompetencje miękkie (komunikacja, umiejętność współpracy itp.) nie są w stanie zastąpić kompetencji twardych, czyli wiedzy merytoryczne - wynika z badań Brainstorm Group, przeprowadzonych podczas III Kongresu HR w Katowicach. Ankietowani zgadzają się (37,8 proc.), i zdecydowanie zgadzają (54,1 proc.) z twierdzeniem, że zarządy firm powinny przestać kierować się własnymi kryteriami doboru pracowników, a zwracać większą uwagę na rekomendacje z działów HR. Jednocześnie HR-owcy mają poczucie, że ich działy mają dobrą pozycję w firmach (59,5 proc. - dobra, 13,5 proc. - bardzo dobra). W zestawieniu wagi kompetencji miękkich i twardych ciekawie wypada ocena wyzwań HR w najbliższym czasie. Wśród wyzwań uczestnicy kongresu zwracali uwagę na retencję, a więc przepływ pracowników, pracę z postawą pracowników - przekonywanie ich, że pracują w tej organizacji, do której chcieli trafić, a nawet kwestie pozapłacowego motywowania i wsparcia rozwoju liderów. Uczestnicy badań byli też niemal w całości zgodni, że obecnie pracownicy kierują się przy wyborze pracodawcy nie tylko wysokością zarobków, ale przede wszystkim dobrą atmosferą. To może oznaczać nie tylko wzrost popularności nowego trendu - widoczny już od kilku lat, ale również potrzebę głębokich zmian przede wszystkim w korporacjach, które, by utrzymać najbardziej cenionych, będą musiały zmienić nie tylko systemy motywacji, ale również zindywidualizować podejście do pracowników.

Zachęcamy do śledzenia na bieżąco aktualności na facebooku Kongresu HR oraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konferencji!

www.kongreshr.eu

Źródło:  Kongres HRGlobKurier.Krystian Tomczyk

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!