Zawodnik Akademii Patryk Mociak z profesjonalnym kontraktem⚽

Zawodnik Akademii Patryk...

19-letni wychowanek Akademii Piłkarskiej im. Włodzimierza Mazura, Patryk...
Zagłębie pokonane w Nowym Sączu⚽Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)⚽

Zagłębie pokonane w Nowym...

W 24. kolejce piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrali wyjazdowe spotkanie z...
Kolejne trzy punkty po bardzo dobrym spotkaniu Zagłębia⚽Zagłębie Sosnowiec - Widzew Łódź 3:0⚽

Kolejne trzy punkty po...

W meczu 23. kolejki Fortuna 1 Ligi Zagłębie Sosnowiec wygrało u siebie  na...
⭐️⭐️ Życzenia Wielkanocne⭐️⭐️

Wszystkim Państwu życzymy, aby czas Świąt Wielkanocnych był okazją do...
Wkońcu wygrana Zagłębia⚽Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn 2:1⚽

Wkońcu wygrana...

W 22. kolejce Fortuna I Liga piłkarze Zagłębia Sosnowiec pokonali u siebie...

2021-03-20 20:39:16

W 21. kolejce Fortuna I Liga piłkarze Zagłębia zremisowali bezbramkowo w Łodzi z ŁKS-em. Sosnowiczanie rozegrali dobre spotkanie i przy lepszej skuteczności mogli zdobyć nawet 3 punkty.

Na boisku dziś nie było zupełnie widać, że gra trzecia z ostatnią drużyną ligi. Zagłębie bardzo dobrze rozczytało taktykę gospodarzy i wywiozło z Łodzi cenny punkt po wywalczeniu bezbramkowego remisu. Przy odrobinie szczęścia i lepszej skuteczności mogło nawet wygrać ten mecz.

To był pierwszy mecz Ireneusza Mamrota w roli trenera ŁKS na własnym stadionie. Z kolei na obiekt przy al. Unii 2 powrócił Kazimierz Moskal, tym razem w roli szkoleniowca ostatniego w tabeli Zagłębia.

Łodzianie wiedzieli, że w rozegranym wcześniej meczu 21. kolejki Górnik Łęczna niespodziewanie przegrał u siebie 0:1 z Koroną Kielce a Termalica przegrała z Resovią 3:1. Nadarzyła się więc szansa powrotu na drugie miejsce w tabeli, premiowane bezpośrednim awansem do Ekstraklasy i zbliżenie się też do lidera z Niecieczy. Należało tylko wygrać z Zagłębiem które także walczyło o punkty by wydostać się z ostatniego miejsca❗❗

W drużynie z Zagłębia nastąpiły cztery zmiany w porównaniu do przegranego meczu z Odrą Opole. Na ławce rezerwowych usiedli Kacper Radkowski, Filip Karbowy i Szymon Pawłowski, a z powodu czterech żółtych kartek pauzował Joao Oliveira. Do pierwszego składu powrócili za to Piotr Polczak, Mateusz Szwed i Quentin Seedorf, a Michał Masłowski po raz pierwszy znalazł się w pierwszej jedenastce sosnowieckiej drużyny.

Sosnowiczanie zaczęli ten mecz odważnie, ustawiając wysoki pressing, ale pierwszą groźną akcję przeprowadził ŁKS. Już w 4. minucie piłkę w pole karne wrzucił z prawej strony Dankowski, tam dobrze znalazł się Pirulo, który uderzył po ziemi, z pierwszej piłki, tuż obok słupka bramki Zagłębia. Bramkarz Zagłębia Krystian Stępniowski końcami palców wybronił ten strzał, po którym mogło być 1:0 dla gospodarzy.

Zagłębie nie przyjechało do Łodzi się bronić, a już w 11. minucie formę Arkadiusza Malarza sprawdził Szymon Sobczak. Bramkarz ŁKS musiał wybijać kozłującą piłkę na rzut rożny.

Jedenaście minut później piłkarze Zagłębia zmarnowali dobrą kontrę, wychodząc pięciu na czterech i przedostając się, w koronkowej akcji, tuż pod bramkę Malarza. Próbowali strzelać trzykrotnie, ale w ostatniej próbie zgubili ostatecznie piłkę.

W tej fazie gry Zagłębie sprawiało na boisku lepsze wrażenie, łatwo przechodząc z obrony do ataku i dobrze paraliżując konstruowanie gry przez drugą linię ŁKS.

Akcje Zagłębia były groźniejsze: kapitalną 100% okazję zmarnował znów Sobczak, wychodząc w 32. minucie sam na sam z Malarzem. Łódzki golkiper pokazał jednak swe ogromne doświadczenie, skracając kąt i broniąc nogami strzał sosnowieckiego napastnika który powinien wyprowadzić Zagłębie na prowadzenie w tym meczu lecz niestety zmarnował swoją szansę.

Na drugą połowę trener Ireneusz Mamrot desygnował od razu trzech zmienników. W grze pojawili się: Wolski, Rygaard i Gryszkiewicz, wszyscy z predyspozycjami do gry w ofensywie i na pewno z zamiarem wzmocnienia siły ognia drużyny gospodarzy.

Zmiany Mamrota mogły przynieść skutki już w 50. minucie. Gryszkiewicz przymierzył zza pola karnego, piłka po rykoszecie wyszła na nasze szczęscie na rzut rożny. W zamieszaniu podbramkowym głową uderzał Moros Garcia,  efektowną paradą Stępniowski znów wybił piłkę. Następny korner mógł zakończyć się dobrą akcją Rygaarda, ale dośrodkowanie przeciął, wybijając piłkę, Maciej Ambrosiewicz.

Osiemnaście minut później zaskakująco dobrym i celnym „rogalem” zza pola karnego popisał się Patrik Misak. Arkadiusz Malarz został zmuszony do ekwilibrystycznej interwencji, ale sparował ten strzał.

W 79. po starciu Lukasa Duriski z Łukaszem Sekulskim w polu karnym Zagłębia sędzia Artur Aluszyk podyktował rzut karny dla ŁKS-u. Obaj gracze wymagali pomocy masażystów, a arbiter główny w tym czasie skonsultował się ze swoim asystentem i odwołał na szczęście Zagłębia decyzję o przyznaniu "jedenastki".

Zagłębie wraca z Łodzi z jednym punktem, ale w kolejnym meczu będzie musiało sobie radzić bez Dawida Gojnego, który obejrzał czwartą żółtą kartkę w sezonie, a także bez Mateusza Szweda, który po faulu Antonio Domingueza został kontuzjowany i opuścił stadion w ambulansie... Potem okazało się niestety że bardzo nieszczęśliwie zakończył się dla Mateusza Szweda sobotni mecz w Łodzi. W drugiej połowie, po wślizgu przy linii bocznej jednego z rywali, doszło bowiem do złamania kości strzałkowej u naszego prawoskrzydłowego.

Mateusz ma założoną szynę gipsową na nodze i czeka go 5-6 tygodni przerwy od piłki. W tej sytuacji nie wiadomo, czy w tym sezonie 21-letni wychowanek Niedźwiadka Chełm zagra jeszcze na boiskach Fortuna I Liga. Urazu w meczu także dostał Quentin Seedorf którego w 59 zastąpił Pawłowski. W jego przypadku to jednak tylko skręcenie.

Multimedia po meczu z ŁKS-em:

Konferencja prasowa po meczu z ŁKS Łódź:

>>>Galeria zdjęć<<<

ŁKS Łódź – Zagłębie Sosnowiec  0:0

ŁKS Łódź: Malarz – Dankowski (46′ Wolski), Dąbrowski, Moros, Klimczak – Pirulo, Rozwandowicz, Dominquez (74′ Tosik), Trąbka (46′ Rygaard) – Janczukowicz (46′ Gryszkiewicz), Sekulski (82′ Nawotka). Trener: Ireneusz Mamrot.

Zagłębie Sosnowiec: Stępniowski – Turzyniecki, Polczak, Duriska, Gojny – Szwed (64′ Korzeniecki), Misak, Ambrosiewicz, Masłowski, Seedorf (59′ Pawłowski) – Sobczak (77′ Gregorio). Trener: Kazimierz Moskal.

Sędziował: Artur Aluszyk ze Szczecina.

Żółte kartki: Dankowski, Moros, Dominquez, Rozwandowicz, Pirulo – Sobczak, Gojny

Mecz bez udziału publiczności.

Źródło: - Zagłębie SosnowiecZagłębie SosnowiecMrCzarnyAfgan,Zagłębie Sosnowiec,Tuba Zagłębia.

Krystian Tomczyk
19-letni wychowanek Akademii Piłkarskiej im. Włodzimierza Mazura, Patryk Mociak związał się z Zagłębiem profesjonalnym kontraktem  2-letnim z opcją przedłużenia o kolejny rok.

2021-04-17 11:21:18

W 24. kolejce piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrali wyjazdowe spotkanie z Sandecją Nowy Sącz 1:2 (0:1). Jedynego gola dla sosnowiczan zdobył Filip Karbowy w 60 minucie, który doprowadził do...

2021-04-10 18:57:10

W meczu 23. kolejki Fortuna 1 Ligi Zagłębie Sosnowiec wygrało u siebie  na Stadionie Ludowym  3:0 (2:0) z Widzewem Łódź.⚽ Gole dla Zagłębia zdobyli Quentin Seedorf - dwa debiutanckie ( 22'...