⚽Porażka w Łodzi⚽Widzew Łódź – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:1)⚽

W 19. kolejce rozgrywek Fortuna 1 Ligi Zagłębie Sosnowiec przegrało mecz z...

Zagłębie Sosnowiec poinformowało o przedłużeniu kontraktu z Kacprem...
REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS W DĄBROWIE GÓRNICZEJ WAŻNY: 26.11-2.12.2021 r.

REPERTUAR PRASOWY KINA...

Heliosowe ❗ ABC, czyli najlepsze filmy i moc nowości! A jak...
⚽Poszli za ciosem z nerwówką do końca⚽Zagłębie Sosnowiec – Chrobry Głogów 3:2 (3:0)⚽

⚽Poszli za ciosem z...

W zaległym meczu 17. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze Zagłębia pokonali na...
Wreszcie zwycięstwo❗❗❗⚽Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia 1:0 (1:0)⚽

Wreszcie...

W 18. kolejce rozgrywek Fortuna 1 Ligi piłkarze Zagłębia wygrali z Arką...

2021-10-10 14:59:05

W 12. kolejce rozgrywek Fortuna 1 Ligi piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrali na Stadionie Ludowym z Apklan Resovią 0:1 (0:1). Zwycięskiego gola dla gości strzałem głową zdobył Dawid Kubowicz w końcówce pierwszej połowy.

Zagłębie Sosnowiec przegrało bardzo ważny mecz z Resovią Rzeszów 0:1. To pierwsza porażka zespołu od czasu, gdy na ławce trenerskiej zasiadł Artur Skowronek. Zagłębie zagrało słabiej niż w poprzednich dwóch spotkaniach i niestety nie zdobyło nawet punktu...

Już dokładnie od 22 maja Zagłębie czeka na zwycięstwo u siebie na Stadionie Ludowym. Wtedy sosnowiczanie ostatni raz zdobyli komplet punktów, pokonując GKS Jastrzębie 3:0. Od tamtej pory w siedmiu kolejnych spotkaniach przed własną publicznością Zagłębie nie potrafi wywalczyć kompletu punktów❗❗❗

Trener Artur Skowronek po zwycięstwie w Łodzi podobnie jak wcześniej nie zdecydował się na zmiany w składzie, poza jedną wymuszoną. Za powołanego na mecze kadry U-20 Wojciecha Kamińskiego do pierwszej jedenastki powrócił Mateusz Machała, a w meczowej dwudziestce znalazło się miejsce także dla Vedrana Dalicia i Marina Galicia.

O wyniku spotkania zadecydował gol stracony tuż przed przerwą. Strzelił go głową Dawid Kubowicz, a obrońcy Zagłębia popełnili ewidentny błąd w kryciu. Było to drugie trafienie Resovii, pierwsze anulował VAR, bo Rafał Miikulec znajdował się na minimalnym spalonym po bramce zdobytej w 4 minucie meczu, którą po ewidentnym spalonym anulowano.

Na drugą połowę w zespole Zagłębia nie wyszli już Kacper Smoleń i Quentin Seedorf. Zastąpili ich Dawid Ryndak i Szymon Pawłowski.

Artur Skowronek po 20 minutach drugiej połowy dokonał kolejnych dwóch zmian. Tym razem zupełnie zmienił linię ofensywną. Za Szymona Sobczaka i Patryka Bryłę weszli Maksymilian Banaszewski i Alex Tanque.

W 76. minucie po akcji obu rezerwowych sędzia podyktował rzut karny dla Zagłębia. Podawał Alex Tanque, a Maksymiliana Banaszewskiego sfaulował Josip Soljic. Lecz podobnie jak w pierwszej połowie wideoweryfikacja miała miejsce także w drugiej połowie. Tym razem okazała się niekorzystna dla Zagłębia, któremu w 77 minucie anulowano rzut karny. Wcześniej jeszcze jedenastkę próbował wymusić także wprowadzony na bisko Szymon Pawłowski, za co zobaczył żółtą kartkę.

Po serii trzech meczów bez porażki i bez straconej bramki Zagłębie prowadzone przez Artura Skowronka po raz pierwszy przegrało, a Resovia przerwała passę czterech kolejnych porażek i wyprzedziła w tabeli naszą drużynę. Było to premierowe zwycięstwo Dawida Kroczka w roli pierwszego trenera „pasiaków”.

Multimedia po meczu z Resovią:

Konferencja prasowa po meczu z Resovią:

>>>Galeria zdjęć<<<

>>>Skrót meczu<<<

Zagłębie Sosnowiec – Apklan Resovia  0:1 (0:0)

Bramki:

0:1 Dawid Kubowicz, 45+1 minuta (głową)

Zagłębie Sosnowiec: Bielikow – Duriska, Jończy, Machała – Smoleń (46′ Ryndak), Ambrosiewicz (K), Szumilas, Gojny, Seedorf (46 Sz. Pawłowski) – Bryła (67′ Banaszewski) – Sobczak (67′ Tanque).
Trener: Artur Skowronek.

Apklan Resovia Rzeszów: Pindroch – Mikulec (90+3 Twardowski), Komor, Kubowicz, Wasiluk – Jaroch, Mróz (61′ Hilbrycht), Soljic (K), Adamski, Pietraszkiewicz – Wróbel (72′ Antonik).
Trener: Dawid Kroczek.

Sędziował: Marek Opaliński z Lubina.

Żółte kartki: Sz. Pawłowski – Mikulec.

Widzów: 1103.

A już w przyszłą sobotę 16 października o godz. 18:00 w 13 kolejce Fortuna 1 Ligi zagramy na wyjeździe z Miedzią Legnica.

Zapraszamy

Źródło: - Zagłębie SosnowiecZagłębie SosnowiecMrCzarnyAfgan,Zagłębie Sosnowiec,Tuba ZagłębiaPolsat Sport.

Krystian Tomczyk
W zaległym meczu 17. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze Zagłębia pokonali na Stadionie Ludowym Chrobrego Głogów 3:2 (3:0) i awansowali na 14. miejsce w tabeli - opuszczając strefę spadkową. Gole...

2021-11-25 01:25:43

W 19. kolejce rozgrywek Fortuna 1 Ligi Zagłębie Sosnowiec przegrało mecz z Widzewem Łódź 2:3 (1:2). Obie bramki dla sosnowiczan, w tym jedną z rzutu karnego, zdobył Szymon Sobczak. W sumie...