31
imieniny:
Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

⚽Wygrany Sparing Zagłębia z „GieKSą”⚽Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 3:2 (0:1)⚽

2022-06-22 13:31:12

W pierwszym letnim sparingu przed nowym sezonem Fortuna 1 Ligi Zagłębie Sosnowiec wygrało z GKS-em Katowice 3:2.  Szczególnie udana była druga odsłona spotkania, w trakcie której zdobyliśmy 3 gole. Gole dla naszej drużyny zdobyli Antoni Kulawiak (49'), Patryk Bryła (71') i Szymon Sobczak (89' - rzut karny)

W poprzednim sezonie przegraliśmy z GKS-em oba spotkania ligowe i zremisowaliśmy w sparingu przed ligą. Po raz ostatni zwyciężyliśmy „GieKSę” 13 września 2017 roku, strzelając jej 3 bramki i nie tracąc żadnej.

Teraz zaczęliśmy spotkania towarzyskie od zwycięstwa. Zwycięstwo cieszy, jak również to, że w drugiej połowie spotkania na Ludowym w składzie Zagłębia pokazało się aż 6 wychowanków klubu...

W wyjściowym jedenastce Zagłębia na sparing z katowiczanami pojawiło się dwóch nowych graczy - Sebastian Bonecki i Marek Fabry, a na bramce stanął testowany Wojciech Muzyk. Do przerwy goście prowadzili 1:0 po bramce strzelonej w 40. minucie z rzutu karnego podyktowanego za faul Mateusza Bodziocha na Marko Roginiciu. Pewnym egezkutorem rzutu karnego okazał się były piłkarz naszej drużyny Arkadiusz Jędrych.

Przed drugą połową trener Zagłębia Artur Skowronek wymienił cały skład. Na boisku pojawił się Maksymilian Rozwandowicz, który wczoraj podpisał kontrakt z Zagłębiem, a także pięciu młodzieżowców, z których żaden nie grał jeszcze w pierwszej drużynie Zagłębia (Aleksander Piątek, Bartosz Chęciński, Michał Barć, Maksym Niemiec i Antoni Kulawiak).

17-letni Kulawiak już 4 minuty po wznowieniu gry wykorzystał błąd w defensywie GKS-u i w sytuacji sam na sam pokonał Patryka Kukulskiego.

Drugi gol dla Zagłębia był efektem nieporozumienia w obronie rywala. W 71. minucie skorzystał z niego Patryk Bryła i wyprowadził Zagłębie na prowadzenie.

W 86. minucie po rzucie rożnym dla GKS-u najlepiej w polu bramkowym odnalazł się Dominik Kościelniak, który strzałem pod poprzeczkę pokonał wprowadzonego w drugiej połowie Michała Gliwę doprowadzając do wyrównania.

Wynik sparingu ustalił w 89. minucie Szymon Sobczak. Najlepszy strzelec sosnowiczan został sfaulowany w polu karnym przez Rafała Figla i uderzeniem z rzutu karnego dał Zagłębiu Sosnowiec wygraną w sparingu z GKS-em Katowice.

Multimedia po meczu z „GieKSą”:

>>>Galeria zdjęć<<<

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 3:2 (0:1)

Bramki:

0:1 Arkadiusz Jędrych, 40 minuta (rzut karny)

1:1 Antoni Kulawiak, 49 minuta

2:1 Patryk Bryła, 71 minuta

2:2 Dominik Kościelniak, 86 minuta

3:2 Szymon Sobczak, 89 minuta (rzut karny)

Zagłębie Sosnowiec (I połowa): Muzyk – Jończy, Machała, Bodzioch – Borowski, Masłowski, Bonecki, Gojny – Banaszewski, Fabry, Pawłowski.
Trener: Artur Skowronek.

Zagłębie Sosnowiec (II połowa): Gliwa – Piątek, Dalić, Chęciński – Ryndak, Barć, Rozwandowicz, Niemiec – Bryła, Kulawiak, Sobczak.

GKS Katowice: Kudła – Janiszewski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala – Wasielewski, Repka, Stromecki, Błąd – Dudziński, Roginić (44′ Bród).
Trener: Rafał Górak.

Ponadto zagrali: Kukulski (bramkarz), Szczuka (bramkarz), Pavlas, Jaroszek, Brzozowski, Figiel, Wojciechowski, Urynowicz, Szwedzik, Grzebieluch, Kościelniak, Warmuz, Brzozowski.

Źródło: - Zagłębie SosnowiecZagłębie SosnowiecMrCzarnyAfgan,Zagłębie Sosnowiec,Tuba Zagłębia.

Krystian Tomczyk
Dotychczasowy szkoleniowiec drugiego zespołu Zagłębia Damian Nowak został asystentem trenera Artura Skowronka.  Drugi zespół Zagłębia przystąpi do rozgrywek czwartej ligi zatem z nowym...

2022-07-01 14:22:16

Z dniem 30 czerwca zakończyła się oficjalnie współpraca kilku piłkarzy i trenerów z Zagłębiem Sosnowiec.

2022-07-02 09:51:10

Nowym bramkarzem Zagłębia Sosnowiec został Mateusz Kos który ostatnio występował w Skrze Częstochowa . Podpisał on roczny kontrakt z Zagłębiem.