Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

⚽Mateusz Machała z nowym kontraktem⚽

2022-06-22 21:39:34

Mateusz Machała przedłużył o rok (do 30 czerwca 2023) kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec z opcją przedłużenia o kolejny rok.

22-letni obrońca Mateusz Machała trafił do Zagłębia w trakcie sezonu 2020/21 z RKS Grodziec Będzin. Wcześniej był zawodnikiem Ruchu Chorzów którego jest wychowankiem.

W zagłębiowskich barwach na boiskach Fortuna 1 Ligi zadebiutował 15 maja 2021 roku w wyjazdowym spotkaniu z Chrobrym Głogów. W swoim pierwszym sezonie na pierwszoligowych boiskach zagrał 4 spotkania i zdobył jednego gola w Niepołomicach przeciwko Puszczy. Z kolei w minionych rozgrywkach Fortuna 1 Ligi zaliczył 11 spotkań. Łącznie ten zdolny obrońca zagrał dla Zagłębia 15 razy i strzelił jedną bramkę. Mateusz ma także na koncie występy w drugiej drużynie Zagłębia, której pomógł w awansie do IV ligi.

Źródło: - Zagłębie SosnowiecZagłębie Sosnowiec,Zagłębie Sosnowiec,Tuba Zagłębia.

Krystian Tomczyk
W meczu 6. kolejki rozgrywek Fortuna 1 Ligi Zagłębie Sosnowiec przegrało w Bełchatowie ze Skrą Częstochowa 0:1.  Zwycięskiego gola dla Skry strzelił w 73. minucie z karnego Adam Mesjasz....

2022-08-13 16:55:09

Alex Tanque nie jest już zawodnikiem Zagłębia. Umowa z napastnikiem została rozwiązana za porozumieniem stron.

2022-08-12 11:05:39

W 5. kolejce rozgrywek Fortuna 1 Ligi piłkarze Zagłębia wygrali 1:0 z GKS-em Tychy po bramce Maksymiliana Banaszewskiego w 19. minucie spotkania.